5 Ekim 2018 Cuma

Hindistan Cevizi Yağı ile Doğal Cilt Bakımı

Hindistan cevizi yağı cilt tarafından çok kolay emilebilen ciltteki hasarları onarmaya yardımcı, cilde yumuşaklık veren, özellikle hassas ciltlerin bakımında gönül rahatlığıyla kullanılabilecek cilde yararlı vitamin, mineral ve doğal asitler açısından son derece zengin bir yağdı

Hindistan cevizi yağı antioksidandır cildin çevresel faktörlerden ve yaşlanmaya bağlı dezenformasyondan korunmasında son derece etkilidir. Özellikle kış mevsiminin etkilerine karşı son derece başarılıdır. Dudaklarınıza az miktarda Hindistan cevizi yağı sürdüğünüzde kışın dudaklarınızın çatlamasına engel olacaktır.

Antibakteriel olan Hindistan cevizi yağı egzama, egzama lekeleri, akneler, akne lekeleri, cildin pullanıp dökülmesinde ve küçük yaraların tedavisinde bebek ve çocukların cilt bakımında gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağını saç bakımında da kullanabilirsiniz.Saçınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra az miktarda hindistan cevizi yağını saçınıza sürün ve birkaç dakika sonra iyice durulayın bu işlem saç dökülmelerini azaltır ve saçınıza yumuşaklık ve parlaklık katar.Günde iki çay kaşığı hindistan cevizi tüketirseniz vücudunuzu mikroplardan ve birtakım kimyasal kalıntılardan temizleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder