2 Ekim 2018 Salı

Doğal Cilt Beyazlatma Maskeleri

Cildiniz eski parlaklığını ve ışıltısını kaybettiyse ve olduğundan daha koyu renkte görünüyorsa pratik ve doğal yöntemlerle cildinizi eski beyazlığını ve hatta daha fazlasını geri kazandırabilirsiniz.

En yeni doğal cilt beyazlatma yöntemlerini sizler için derledik bu yöntem ve maskelerden birini deneyerek kimyasal ürünlere bulaşmadan çok daha ekonomik ve basit şekilde cildinizi beyazlatabilirsiniz.

Limon suyu ve salatalık suyu ile yüz beyazlatma

1 tatlı kaşığı salatalık suyuna bir tatlı kaşığı limon suyu ekleyip karıştırın ve yüzünüze ve dekolte bölgenize sürerek uygulayın!15 dakika bekleyerek yüzünüzü ılık suyla yıkayın ilk uygulamadan itibaren cildinizin renk tonunun açıldığını ve cildinizin canlandığını fark edeceksiniz. Limon suyu ve salatalık suyu maskesini 1 hafta aralıksız olarak kullanabilirsiniz bu süre cildinizin yeterince beyazlanması için yeterli olacaktır.

Nane ile cilt beyazlatma

Bir Tutam öğütülmüş taze nane yaprağını hamur kıvamına getirin ve cildinize uygulayın 20 dakika cildinizde bekletip soğuk suyla durulayın en iyi sonucu almak için bu uygulamayı 15 gün aralıksız olarak cildinize uygulayın.

Portakal kabuğu ile cilt beyazlatma

Kurutulmuş portakal kabuklarını ezerek toz haline getirin! Toz haline getirilmiş kuru portakal kabuklarını bir çay bardağı ölçeğinde bir kaba koyun ve üzerine çiğ süt ekleyerek macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız macunu masaj yaparak yüzünüze uygulayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra soğuk suyla durulayın ve yüzünüze nemlendirici krem sürün. Portakal maskesini 15 gün boyunca cildinize uygulayabilirsiniz çok iyi sonuç alsanız dahi sürekli kullanmayınız.

Badem ve bal ile cilt beyazlatma

1 avuç bademi ıslatarak bir gece suda bırakın! Bekletilmiş bademin kabuğunu soyarak beyaz kısmını 2 kaşık bal ekleyerek macun haline getirin ve cildinize sürün bu maskeyi bir fırça yardımıyla yüzünüze iyice yedirin ve maske kurduktan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın cildinizin canlandığını ve beyazlandığını ilk uygulamadan itibaren fark edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder