7 Eylül 2018 Cuma

Yağlı Ciltler İçin Bal Maskesi

Yağlı cilt, bakımı en zor ve en çabuk bozulan deforme olan veya çeşitli sağlık problemleriyle karşı karşıya kalınabilen bir cilt tipidir. Bütün olumsuzluklara rağmen doğal bakım maske ve kürleriyle tedavi gerektirmeyen ufak cilt problemlerinizin önüne geçebilirsiniz.

Bu gün sizlere küçük problemleri tamamen ortadan kaldırabilmenize olanak sağlayacak bal, limon suyu ve süt ile hazırlayabileceğiniz son derece etkileyici bir cilt maskesi tarifi vereceğim.

Malzemeler

1 Yemek kaşığı bal
1 Yemek kaşığı yağsız süt
3 Çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı

Bir küçük kabın içinde bal ve limon suyunu macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Bu işlemi yaparken önce balı ve üzerine limon suyunu aralıklarla ekleyerek karıştırmaya özen gösteriniz. Daha sonra bu karışımın üstüne 1 yemek kaşığı sütü ilave edip ve tekrar karıştırmaya devam ediniz. Macun kıvamına gelen maskemizi göz altlarınıza gelmeyecek şekilde yüzünüze, boyun ve dekolte bölgenize sürünüz ve bir süre kurumaya bırakınız. Kuruyan maskeyi nemli bir sünger yardımıyla temizleyiniz ve daha sonra yağsız bir nemlendirici sürerek işlemi bitiriniz. Bu maskeyi ortalama haftada bir tekrarlayınız. Cilt problemleriniz gözle görünür bir değişim fark ettiğinizde maske kullanımına 1 veya 2 ay ara verebilirsiniz.

Faydaları

Limonun ferahlatıcı etkisi ve içinde bulunan enzimler sayesinde cildinizin fazlalık yağlarını emerek cildin yağ dengesini düzenler, Bal ve süt ile cildinizi besler ve daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder