5 Eylül 2018 Çarşamba

Şal Bağlamanın Püf Noktaları

Güzel giyinmek yetenek gerektiren bir sanattır. Doğru kıyafete uygun şal bağlamak ise yeteneklerin beceriyle birleşimidir. Peki şal bağlamanın incelikleri nelerdir? Gelin birlikte inceleyelim...

Yüz şekliniz kare ise, şalınızı bağlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta çenenizin sert köşelerini gizlemektir. Dikdörtgen bir yüzünüz varsa, şalınızı bağlarken yanaklarınızı ön plana çıkaran şekillerden kaçınmalısınız. Volümlü kumaşları tercih etmek yararınıza olacaktır. Yuvarlak bir yüze sahipseniz, şalınızı sımsıkı bağlamak yerine dökümlü modelleri tercih etmelisiniz. Şayet yüzünüz ovalse, şanslı insanlardansınız. Şalınızı istediğiniz biçimde kullanabilirsiniz, yüzünüz bu farklılıkları kolaylıkla kaldıracaktır.

İpek yerine tok duruşlu kumaşları tercih etmeniz hem kalite bazında daha sağlam görünecektir hem de istediğiniz şekli vermenizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca ipek şallar narin yapıları gereği çok daha kolay deforme olabilmektedir.  İğne olmazsa olmazınız! Taktığınız şalın iğneye ihtiyacı olmadığını düşünseniz de işin aslı öyle değil. Tepenize takacağınız ya da çenenizin altına iliştireceğiniz minicik bir toplu iğne şalınızın görüntüsünü sağlamlaştıracaktır. Bone seçimi de şal bağlamanın püf noktalarından biridir. Şalınızın kumaşına göre kayganlığını azaltacak bone tercihi yapmanız gerekmektedir. Şalınız kafa yapınıza ne kadar uygun olursa yüz hatlarınız o denli güzel ve ölçülü biçimde ortaya çıkacaktır. 2018 Şal bağlama teknikleri içinden seçtiğim birkaç farklı bağlama modelini sizlerle paylaşıyorum! tarzınıza ve yüz tipinize en uygun olanı tercih edebilir ve kendiniz kolayca yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder