19 Haziran 2018 Salı

Saçların Yıpranmasını Engelleyen En Etkili Dört Yöntem

Çevremde saçına hiç boya yaptırmamış insanlar var ve saçları gerçekten çok canlı. Aslında boya konusuna ben de karşıyım ve kimyasalın zararlarından ötürü kullanmıyorum. Ama saçların canlılığı için sadece bu yetmiyor. Başka yöntemler de var.

Aşırı topuz modelleri ya da aşırı sıkı at kuyruğu modelleri saç derisinde hasar bırakıyor. Sağlıklı saçlar zayıflıyor ve zaten zayıflamış saçlar da hızlıca dökülüyor. Saçları gergin tutmak ifadenize yakışıyor olabilir. Ama bunu köpük yardımıyla da sağlayabilirsiniz. Yine de şekillendirici köpüklere de çok kapılmamakta fayda var.

Saçınızı yüksek derecede kurutmak size zaman kazandırır. Ama kazanılan birkaç dakika mı yoksa saçların sağlığı mı önemlidir? Buna vereceğimiz cevap çok açık. Maksimum düzeyde ısıyla kurutulan saçlar aynı zamanda diplerindeki faydalı yağları da kaybediyor. Bu da kurumuş ve mat saçları beraberinde getiriyor.

Kuru şampuanın pratik bir çözüm gibi göründüğünün farkındayım. Ancak kuru şampuanı haftada birden fazla kullanırsanız saç dipleriniz tıkanacaktır. Dipleri nefes alamayan saçların ise ömrü çok uzun olmaz.

Nemli saçlarınızı sakın ısı veren cihazlarla şekillendirmeyin. Bu hem saça zarar verir hem de saçtaki nem buharlaşarak ciltte ciddi yanıklara neden olabilir. Birazcık zaman ayırmakla hem sağlığımızı koruruz hem de güzel saçlarımızı muhafaza ederiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder