1 Mayıs 2018 Salı

Sıkılaştırıcı Doğal Cilt Maskesi Tarifleri

Sıkılaştırıcı Doğal Cilt Maskesi Tarifleri
Yaşınız ilerledikçe cildinizin bazı değişimlere uğraması kaçınılmazdır. Zamanın ve diğer dış faktörlerin etkisiyle cildimiz de kırışıklık, sarkma ve gevşeme gibi farklılıklar görmemiz gayet doğal bir sonuçtur.

Cildinizde zamanla oluşan değişimleri tamamen durdurmanız tabi ki imkansızdır fakat doğru bakım yöntemleri kullanarak bu olumsuzlukları bir hayli yavaşlatmamız da mümkündür.

Cilt kırışıklıkları ve sarkmalar için bir çok cilt bakım yöntemi bulunmakta ve bunların başında da cilt bakım maskeleri yer almakta. Farklı sorunlar için farklı cilt maskesi tipleri bulunmaktadır. Ayrıca ev yapımı maskeler ve hazır maskeler olarak ta ikiye ayrılırlar. Özellikle ev yapımı maskelerin neredeyse tamamı her evde bulunabilen doğal ve bitkisel ürünler kullanarak hazırlanmaktadır. Bu gün sizlere denenmiş ve genel olarak olumlu sonuçlar vermiş olan ev yapımı sıkılaştırıcı yüz maskesi tariflerini vereceğim. Ancak bu maskeler her ne kadar denemiş olsa da kullanılan malzemelere karşı herhangi bir alerjinizin bulunup bulunmadığına mutlaka dikkat etmenizi öneririm.

Sıkılaştırıcı Bal Maskesi

Doğal balın antioksidan, anti aging ve nemlendirici etkisi vardır. Bu nedenle bal cilt bakımı maskelerinin vaz geçilmezlerindendir. Sıkılaştırıcı bal maskesi için bir kaşık bal, üç damla limon suyu ve iki çay kaşığı zeytin yağını karıştırarak yüzünüze ve dekolte bölgenize sürünüz. 20 dakika bekleyerek ılık suyla durulayınız.

Sıkılaştırıcı Bal ve Muz Maskesi

Pürüzsüz bir cilt için 2 yemek kaşığı bal, yarım muz ve iki yemek kaşığı yoğurdu macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve dekolte bölgenize masaj yaparak bolca sürün. Yirmi dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Not maskeyi temizledikten sonra ayrıca nemlendirici krem sürmeniz gerekmez. Bal ve yoğurdun doğal nemlendirici etkisi bulunmaktadır.

Sıkılaştırıcı Elma Sirkesi Kürü

Yarım fincan elma sirkesine yarım fincan dinlendirilmiş su ilave ederek spray olarak kullanabileceğiniz bir şişeye doldurun. Hazırladığınız kürü sabah akşam yüzünüze sürün ve kurumaya bırakın.

Sıkılaştırıcı Bal ve Yulaf Maskesi

Yarım bardak sıcak suya 2 yemek kaşığı yulafı karıştırdıktan sonra 2 yemek kaşığı ev yoğurdu, 2 yemek kaşığı bal ve 1 yumurta akını ilave ederek tekrar karıştırarak 5 dakika dinlendirdikten sonra yüz ve boyun bölgenize sürünüz. 15 dakika sonra ılık su ile yıkayıp nemlendirici krem sürünüz.

Aloe Vera ve Limon Maskesi

1 kaşık limon suyu ve 1 kaşık doğal yoğurdu karıştırdıktan sonra 1 çay kaşığı aloe vera jeli ilave edin (Maskenizin daha iyi sonuç vermesini istiyorsanız 1 kaşık portakal püresi ilave edebilirsiniz!) Tüm malzemeleri macun kıvamına gelene kadar bolca karıştırın. Bir miktar dinlendirip yüzünüze, alın bölgenize ve boyun bölgenize sürün. 5 dakika bekleterek ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

Cilt İçin Hardal Maskesi

Bu benim çok önermeyeceğim bir maske türüdür fakat etkili sonuçlarının olduğu da bilinmektedir. Bu maskeyi dikkatli kullanmanızı öneririm çünkü hardal maskesini uyguladığınızda cildinizde yanma hissedebilirsiniz! Ayrıca hardala karşı alerjiniz de olabilir. Mutlaka kullanmak isteyenlerin önce bir miktar hardalı kol bölgelerine sürmelerini ve test etmelerini öneririm. Uygulanışı : Bir miktar hardalı göz çevresine taşmayacak şekilde ince bir tabaka halinde yüzünüze sürünüz ve üç dakika bekletip su ile temizleyin.

Hindistan Cevizi Yağı ve Limon Maskesi

Hindistan cevizi ve limon ile de oldukça etkili sıkılaştırıcı yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Yarım limonu sıkın ve yarım çay bardağı Hindistan cevizi yağı ile karıştırarak yüzünüze sürün. Kısa bir süre cildin maskeyi emmesini bekleyin. Hindistan cevizi yağı çabuk emilen bir yağ türüdür. Ortalama 3 - 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamayı unutmayın.

Yüz İçin Salatalık Suyu Maskesi

2 yemek kaşığı salatalığa iki üç damla E vitamini yağı ilave ederek karıştırıp yüzünüze bolca sürünüz ve 15 dakika bekleyerek ılık su ile yıkayınız.

Sıkılaştırıcı Limon ve Yumurta Akı Maskesi

1 yumurta akına 1 çay kaşığı limon suyu ilave ederek karıştırın ve yüzünüze uygulayın.15 dakika yüzünüzde bekleyen maskeyi ılık su ile temizleyin. Not : Maskenizin nemlendirici etkisi de olmasını istiyorsanız 2 yemek kaşığı bal ilave edebilirsiniz.

Cilt sıkılaştırıcı Papaya Maskesi

1/4 Papaya püresi, 2 çay kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı balı karıştırıp yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekleterek ılık su ile yıkayın.

Yukarıda sizlere verdiğimiz maske tariflerinin tamamı doğal ve evinizde olan malzemelerden hazırlanmaktadır. Bunlar genel olarak cilt sıkılaştırma maskesi olarak kullanılmaktadır. Ancak cildinizde herhangi bir rahatsızlığınız var ise maskeleri doktorunuzdan onay alarak kullanınız. Ayrıca maskelerin hazırlandığı malzemelerin her hangi birine karşı alerjiniz var ise o maskeyi ya kullanmayın yada o malzemeyi maskenin içinden çıkarın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder