6 Mayıs 2018 Pazar

Saçların Güzel Kokmasını Sağlayan Doğal Ürünler

Saçların Güzel Kokmasını Sağlayan Doğal Ürünler
Günlük hayatta çeşitli etkenlere maruz kalan saçların gün boyu güzel kokmasını sağlayabiliriz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte öğrenelim.

Sağlıklı, parlak ve ahenkle dans eden saçların sırrı bakımdan geçmektedir. Düzenli olarak yapılacak nemlendirici saç maskeleri ile saç bakımınıza başlayabilirsiniz. Günlük hayatta saçları yıpratan ve yoran bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler kimi zaman saçları matlaştırmakta ve sağlıklı görünümlerini etkilemektedir. Ayrıca saçlara sinen kötü kokular gün içerisinde hem kişinin kendisini hem de çevresindekileri ne yazık ki olumsuz yönde etkileyebilir. Böyle bir duruma mahal vermemek ve tüm gün boyunca güzel kokan saçlarla dolaşmak için aşağıda bulunan listemize göz atabilirsiniz. Hemen bu noktada ilave etmemiz gereken husus: Bu ürünler ile saçların güzel kokması sağlanabilir ancak aşırı kullanmamaya özen gösterilmelidir. Aksi takdirde saçlarınızı fazlasıyla yorabilir ve istenmeyen sonuçlara mahal verebilirsiniz.

Badem Yağı

Badem yağı ağır kokmayan bir yağ türüdür ve kuru, kırılgan ve dökülen saçlarda kullanım bulmaktadır. Badem yağının içerisinde bulunan yağ asitleri saç derisinde bulunan yağları koruma altına almakta ve saçın doğal nemini korumasına yardımcı olmaktadır.

Limon Yağı

Limon yağı uzun süre tazelik veren bir kokuya sahiptir. Saçlarda biriken kötü kokuları bastırabileceği için tercih edilmektedir. Tazelik kokusunun yanı sıra saç sağlığına olumlu katkı sunmaktadır. Çabuk kırılan saçlarda özellikle tercih edilmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı uzun yıllardır saç bakımında kullanılan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Cezbedici bir kokuya sahip olması bu yağ türünü ayrıcalıklı kılan başka bir özelliktir. Yıpranmış ve kuru saçlarda oldukça sık kullanım bulan Hindistan cevizi yağı, içerdiği zengin proteinler sayesinde saç köklerinin güçlenmesini sağlamaktadır.

Lavanta Çayı

Yoğun ve hoş kokusu ile bilinen lavanta, saçların güzel kokmasını sağlayabilmektedir. Bunun ötesinde saç losyonu olarak kullanılarak saça parlaklık sunulabilmektedir. Lavanta çayının saç dökülmelerini önlediği de bilinmektedir.

Gül Suyu

Gül suyunun nemlendirme özelliği bulunduğu belirtilmektedir. Bu özelliğinin yanı sıra oldukça feminen bir koku olan gül suyu saç derisinin ph değerini dengelemeye de yardımcıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder