2 Nisan 2018 Pazartesi

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Ekonomik Yolları

Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmanın Ekonomik Yolları
Bir bebeğin poposu mu daha pürüzsüzdür yoksa ipek bir şalın kumaşı mı? Karar vermek oldukça zor. Aslında pürüzsüz olmasını en çok istediğimiz şey cildimizdir. Bu aslında sanıldığı kadar zor değil. Doğru bakımlarla cüzdanınıza veda etmenize gerek bile kalmayabilir. Nasıl mı?

-Cildinizi günde iki kez soğuk suyla yıkayın. Soğuk su kan dolaşımını hızlandırır. Cildin tıkanmasını önlerseniz kullanacağınız kozmetik ürünler daha kolay etki eder. Fakat dikkat! Fazla ışıldarsanız bakan gözleri kör etmeniz kaçınılmaz, bizden söylemesi…

-Kendinize özel bir peeling ürünü edinin. Kankanızın çok güzel bir maskesi olabilir ancak unutmayın siz arkadaşınızın cildine sahip değilsiniz. Yola kendinizi tanıyarak çıkın. Güzel bir peeling ürününü evde üretmeniz bile mümkün. Hiç değilse içindeki maddelere dokunabilir, saflığından yüzde yüz emin olabilirsiniz. İşte bu!

-Makyajınızı yaptıktan sonra ellerinizi yıkarsınız. Peki ya öncesinde? En önemlisi bu aslında. Temiz ellerle cildinize dokunmak onu korumanın altın sırrı. Ellerinizdeki bakterilerin cilde gecekondular inşa etmesini istemeyiz değil mi? Öyleyse doğru lavaboya! Güzelleşmeye çok az kaldı.

-Göz altı torbalarınız için birkaç küp buz imdadınıza yetişebilir. Aslında haftada bir kez bunu tüm cildinize uygulamanız harika olabilir. Yine göz altınız için salatalık dilimleyip gözlerinizi dinlendirebilirsiniz. Ne yaparsak yapalım yeterli uyku almadan hiçbir şeyin işe yaramayacağını da unutmayalım. En pahalı maskeler bile yumuşak bir yastığın yerini tutmuyor.

-Daha çok ürün daha çok mutluluktur mu dedi biri? HA-YIR. Cildinizin kozmetik reyonlarına değil nefes almaya ihtiyacı var. Ürün listeniz bir elin parmaklarını geçmesin lütfen. Böylece hem paranızı daha faydalı şeylere harcarsınız hem de güzellik sektörünün incelikli yalanlarıyla boğulmazsınız.

-Cildinizi nemlendirin. Bunu koca bir levhaya yazdırıp evlerinizin önüne dikmek isterdim.  Su içerek ve yaz kış demeden nemlendirici kullanarak yapın bunu. Birkaç haftada bir yapılan buhar seansları da sahiden işe yarar bir yöntem.

Hayatı kolaylaştırmak ellerimizde. Yeter ki kafamızın karışmasına izin vermeyelim ve kendimizi iyi hissedelim. İyi hisseden iyi görünür. Mutlu günler…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder