3 Nisan 2018 Salı

Göz Kalemi Kullanmanın İncelikleri

Ahu gibi bakışlar hepimizin güzellikte en önem verdiği konulardan biridir.

Keskin bakışlar yaratıp karşımızdakinin kalbine bir hançer saplamayı ya da masum ve yumuşak bir göz süzüşle usul usul ikna edebilmeyi hepimiz zaman zaman isteriz. Bunun içinse ihtiyacımız olan en önemli şey göz kalemi kullanımının püf noktalarına hakim olmak. Nasıl mı?

Yumuşak kalemleri tercih edin, sert kalemler hem daha zor uygulanacak hem de daha çabuk akma yapacaktır. Kalemi alt göz kapağınızın yarısından başlayarak uygularsanız gözleriniz daha belirgin hale gelecektir. Uzun bir çizgi çekmeye çalışmak hatalı bir yöntem. Doğrusu ise kalemi ufak ufak dokunuşlarla yavaşça sürmeye çalışmak. Güzel gözler kazanmak öyle çok da kolay değil.. Büyük gözlerinden şikayetçi olanlar (iri gözün şikayeti olur mu bilmem ama) kalemi gözün iç kısımlarına çekerek daha küçük gösterebilirler. Beyaz tenliler yüz hatlarını yumuşatmak için kahverengi kalemleri tercih edebilirler.

Çekik gözler çoğumuzun tutkusu! Bakışlara farklı bir hava kattığı kesin.. Bu havayı yakalamak için göz pınarından başlayıp kalemi göz bitiş çizgisine kadar çekmeniz gerekiyor. Bir de kulak çubuğuyla hafifçe dağıtmayı denerseniz buğulu bakışlar elde etmeniz an meselesi demektir!

gözleriniz varsa göz kapağınızın yarısından başlayıp inceden kalına doğru giden ve kuyruğunu uzatacağınız bir kalem sürme şekli belirleyin. Göz kapaklarınız düşükse kirpik diplerinize ince bir şerit eyeliner çekmeniz bakışlarınızı daha canlı gösterir, yorgunluktan kurtarır. Beyaz göz kalemi gözlere aydınlık katmada size yardımcı olacaktır. Ancak beyaz kalemi en iç kısma sürmelisiniz, dışa ya da üste değil. Yoğun göz makyajından hoşlanıyorsanız çift kuyruklu bir işlemi tercih etmeniz doğru olacaktır. Bu tip modeller ise daha çok gece davetleri için uygundur.

Bakışlarınızın dinç, kalbinizin huzurlu olması dileğiyle! Unutmayın, en büyük güzelliğiniz sevginizdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder